Beklenen Uluslararası İnsani Yardım Derneği olarak kurduğumuz kültür merkezlerimizle hedefimiz; savaşta ailelerini kaybedip sahipsiz kaldıklarını zanneden çocuklara, Türkiye’nin onları sahipsiz bırakmayacağını göstermektir. Kurduğumuz eğitim ve kültür merkezlerimizde çocuklara Türkçe dil eğitiminin yanı sıra Kur’an-ı Kerim öğretimi, el becerileri ve Türk oyunları ile onları Türk kültürüne bağdaştırıyoruz. Türk Dilini ve Kültürünü öğrenip içinde bulundukları savaş ortamından biraz uzaklaştırıp normal hayata adapte olmalarını sağlamak için onların yanındayız.


MUHSİN YAZICIOĞLU YETİM VE KÜLTÜR MERKEZİ

Anaokulu ve Türkçe eğitim merkezi olarak faaliyet göstermektedir. 257 öğrencinin mezun olduğu anaokulumuzdan, 171 öğrenci ise 3.dönem olarak eğitime devam etmektedir. Öğrencilerimizin tamamı şehit çocuğudur. Ailelere her ay yapılan nakdi ve gıda yardımıyla birlikte günlük ekmek ihtiyaçları da karşılanmaktadır.

 


GASPIRALI İSMAİL KÜLTÜR MERKEZİ

Anaokulu ve Türkçe eğitim merkezi olarak faaliyet göstermektedir. 235 öğrencinin mezun olduğu merkezimizden, 126 öğrenci ise 3.dönem olarak eğitime devam etmektedir. Öğrencilerimizin tamamı şehit çocuğudur. Ailelere her ay yapılan nakdi ve gıda yardımıyla birlikte günlük ekmek ihtiyaçları da karşılanmaktadır.


SULTAN ABDULHAMİT HAN KÜLTÜR MERKEZİ

Bölgedeki  faaliyetlerimizin tamamının yönetildiği, bölge halkının sorunlarının karşılık bulduğu, Türkmenlerin uğrak noktası olup, konakladığı tanışma ve kaynaşma toplantılarının düzenlendiği çok amaçlı kültür merkezidir.


YUNUS EMRE TÜRKÇE DİL EĞİTİM ve KÜLTÜR MERKEZİ

El-Bab’ta bulunan Yunus Emre Türkçe Dil Eğitim ve Kültür Merkezi’mizde yaklaşık 400 kişi (çocuk, kadın, yaşlı ve kamu çalışanları) ayrı gruplar halinde Türkçe öğrenmektedir.


BEKLENEN SPOR KULÜBÜ – AFRİN/MERKEZ

Beklenen Spor Kulübünde “Halep Kalesi” ismindeki futbol takımımız bölge genelinde iki defa şampiyon olmuştur. 3. büyük turnuvalar ise devam etmektedir. Spor kulübümüzde; işsiz gençlerin topluma sosyal adaptasyonu sağlanmaktadır.