ASKERİ CEZAEVİ ÇOCUK OYUN SALONU

Beklenen Uluslararası İnsani Yardım Derneği olarak, askeri cezaevinde yaşam sürmek zorunda kalan ve  farklı ülke ve mezheplerden olan yetim çocuklara oyun salonu hazırladık. Yaşadıkları dünyadan habersiz, yalnızca dünyanın karanlık yüzünden haberdar olan masum çocukların dertlerini dinledik. İsteklerini yerine getirmek için uğraştık.

Türkiye’den gelen Beklenen gönüllülerimiz ile odayı çocuklara uygun şekilde boyadık. Halep/Afrin’de bulunan cezaevinin yiyecek ihtiyacını karşıladık. Ayrıca odalar için en temel ihtiyaç olan hijyen malzemesi dağıtımı yaptık. Karanlıkların ardından açılan rengarenk odada çocukların duygularına ve sevinçlerine ortak olduk.

SİVİL CEZAEVİ İÇİN OYUN VE EĞİTİM SALONU

Beklenen Uluslararası İnsani Yardım Derneği olarak, Afrin merkezde bulunan sivil cezaevinde annelerinin yanında yaşamak zorunda kalan masum çocuk ve bebeklerin karanlık hayatlarına ışık olup, renk katmak için onları bir nebze de olsa o karanlıktan kurtarabilmek için uğraştık.

Gönüllü ekiplerimizce, çocuklar için bir oyun ve eğitim salonu oluşturduk. Duvarlara süslü boyamalar yapıp, odaya masa ve sandalyeler yerleştirdik. Çocuklar için boyama kitapları ve oyuncak dağıtımında bulunduk.