Beklenen Uluslararası İnsani Yardım Derneği, yüreği sevgi dolu, merhamet pınarları kurumamış gözü yaşlı ninelerin, boynu bükük yetimlerin umudu olan koca yürekli insanların bir araya geldiği; gönüllü, milli, insani, İslami sivil bir kuruluştur.

Türkiye ve Suriye’de kocaman bir gönüllü ordusu ile mazlumlara umut olmaya, yetimlere tebessüm olmaya devam ediyoruz.

Siz güzel yürekli insanların bize emanet ettirdiklerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için gece-gündüz demeden, ev-ev, köy-köy ve çadırlarda yaşamak zorunda kalan, evinden yurdundan edilmiş insanlara bire bir temas edip, içerisine sevgi, şefkat ve merhamet ekleyip, onların hikayelerini dinleyip, acılarına paydaş olmaya, yaralarına merhem olmaya gayret ediyoruz. Biz; beklenildiğimizi hissederek, bu duyguyu yaşayarak ihtiyaçlara cevap veriyoruz.

Hangi çocuğun neye ihtiyacı olduğunu, onların hayallerini ve özlemlerini analiz ederek kişiye odaklı yardım faaliyeti dışında; psikososyal motivasyon ve adaptasyon sağlamaları noktasında sosyal ve kültürel etkinlikler düzenliyoruz.

Büyük bir insanlık dramının yaşandığı Suriye topraklarında, her çadırda, her evde ayrı bir dram var. Rabbim kimseyi evinden, yurdundan, sevdiklerinden ayırmasın…

Vehbi KARAGÖZ

DERNEK BAŞKANI