Beklenen Uluslararası İnsani Yardım Derneği, gönüllülük esasına dayalı olarak, kendisini iyiliğe adamış kişilerden oluşan bir yardım hareketidir.

2013 yılında savaş koşullarında Vehbi Karagöz ve arkadaşları tarafından savaş mağduru mazlumlara verdiği hizmetler zamanla Türk Toplumu’nun destekleriyle büyümüş ve 2019 yılında “Beklenen Uluslararası İnsani Yardım Derneği” adı altında kurumsallaşmıştır.

Geçen sekiz yıl boyunca Beklenen Hareketi Türkiye’nin farklı noktalarında ve savaş bölgelerinde aralıksız olarak ihtiyaç sahiplerinin yaralarını sarmış, gıda, giyim ve sağlık hizmetlerine ek olarak eğitim ve sosyokültürel faaliyetlerle mazlumlara destek olmaya, acılarını hafifletmeye devam etmiştir.

Beklenen hareketi vazgeçilmez ilkeleri içerisinde faaliyet göstermeye devam etmektedir. Bu ilkeler şu şekilde özetlenebilir.

  • Din, dil, ırk ayırt etmeksizin karşılıksız olarak mazlumlara yardım eli uzatmak.
  • Faaliyet gösterilen her alanda göğsümüzde gururla şanlı Türk Bayrağı’nı taşımak ve dalgalandırmak.
  • Resulullah(sav)’ın bizlere emaneti olan, en dezavantajlı gruplardan olan yetimlere karşı özel ilgi ve destekte bulunmak.
  • Bize yapılan tüm bağışları emanet bilip, emanet bilinciyle yardımları sahiplerine ulaştırmak.
  • Gerçekleştirdiğimiz tüm faaliyetlerde hiçbir kişi ve kurumdan karşılık ya da ödül beklememek, sadece Rıza-i İlahi için gayret göstermek.

Beklenen Uluslararası İnsani Yardım Derneği, her geçen gün artan destek ve gönüllüleriyle faaliyetlerine hız kesmeden devam etmektedir ve yeryüzündeki son mazlumun gözyaşını silene kadar da devam edecektir.