+90 530 706 8187
iletisim@beklenen.org

Human Rights

Adak – Kurban Bağışı

Suriye’de yerlerinden edilmiş milyonlarca savaş mağduru yanıbaşımızda Ramazan’a hazırlanıyor. Yıllardır süren savaş sebebiyle evlerine dönemeyen kardeşlerimizin yüzünü mübarek Ramazan Ayı’nda güldürmeye hazırlanıyoruz. Vakit türlü zulümlere maruz kalıp bizlere sığınan bu mazlumlara ensar olma vakti.

Unutulmamalı ki bölgemizde yaşayan sayısız insan biz ne götürürsek onlarla yetinmek zorunda kalıyor. Mazlumların sofralarını şenlendirelim, iftar vakti soframıza oturduğumuzda bizlere dua eden binlerce kardeşimizle birlikte oruçlarımızı oruç yapalım.

Daha fazla oku

Aşevlerimiz yardımlarınızı bekliyor

Beklenen Uluslararası İnsani Yardım Derneği olarak, Afrin’de kurmuş olduğumuz Sultan Abdülhamit Han Aşevinde, günlük yaklaşık 5.000 kişi için yemek yapmaktayız. Hijyen kurallarına uygun biçimde hazırlanıp, paketlenen yemeklerimiz güleryüzlü gönüllü çalışanlarımız tarafından Afrin ve çevre bölgelerde himayemizde bulunan yetimlere, ihtiyaç sahibi ailelere ve çadır kentlere sıcak olarak her gün düzenli bir şekilde dağıtılmaktadır.

Daha fazla oku

Fırınlarımızda Un Stokları Kritik Seviyede

Ekmekler günün erken saatlerinde, gönüllü ekiplerimiz tarafından himayemiz altında olan yetimhanelere, eğitim merkezlerine, çadır kentlere ve ihtiyaç sahibi ailelere kreşlere kültür merkezlerimize dağıtılmak üzere pişirilip, paketlenip yola çıkarılmaktadır. Önceden belirlenen kişi ve aile adedince her gün dağıtımlarımız sürmektedir.

Daha fazla oku