5-6 Şubat 2024 Programı Detayları;

2023 yılında ülkemizde gerçekleşen ve Asrın Felaketi olan depremde, Beklenen Uluslararası İnsani Yardım Derneği olarak ilk günden itibaren hem Türkiye’de hem de depremden etkilenen Suriye’de mazlumların yanında olduk. Halkımızın her türlü ihtiyacını karşılarken; kamu kurum ve kuruluşlar dahil, insani yardım ve arama-kurtarma ‘ya gelen sivil toplum kuruluşlarının da her türlü ihtiyacını uzun bir süre karşıladık.

Hatay’da Antakya lisesi bahçesinde günlük 4 öğün yemek, 24 saat çay, atıştırmalık ve lojistik hizmet verdiğimiz her türlü malzeme tedariği gerçekleştirdik. Çadır, jeneratör, battaniye, yakıt, kurtarma ekipmanları, gıda ve su gibi temel bütün ihtiyaçların yer aldığı, kurtarma ekiplerinin de bölgede merkez olarak kabul ettiği koordinasyon merkezimizde, Beklenen Arama Kurtarma ekiplerimizle 312 depremzedeyi canlı kurtararak bölgenin en aktif çalışan lojistik merkezini yönettik. (Faaliyet raporumuz ekte mevcuttur.)

Depremin 1. Yıldönümünde Antakya/Hatay’da depremzede ailelerimizle buluşmak ve yaraların sarılmasına bir nebze destek olmak için Vali Göbeği’nde olacağız.

Programımızın içeriği:

-Kur’an-ı Kerim tilaveti

-Deprem sergisi
-Deprem görüntüleri ile video gösterimi.
-Depremzedeler ile motivasyon sohbetleri
(-Program Boyunca çay ve atıştırmalık servisimiz olacaktır.)

Yer: Vali Göbeği Antakya/Hatay
Program:5 Şubat 2024 Pazartesi 19:00 – 6 Şubat 2024 Salı 04:17

Saygılarımla
Vehbi KARAGÖZ
Beklenen Uluslararası İnsani Yardım Derneği Başkanı